poniedziałek, 19 kwietnia 2010

skrzynia/ chest

Parę tygodni temu zainspirowana blogiem drommen om en eplehage postanowiłam kupić skrzynię.. Miałam nawet na nią wygospodarowane miejsce przy fotelu do czytania. "Taka mała skrzynia będzie świetnie zastępowała stolik na książki i herbatkę:)"-myślałam już roztaczając przed sobą wizję odnowionej wymarzonej skrzynki.. Nie czekając długo weszłam na A. i znalazłam ideał. Zobaczyłam na wymiary: "Ach! idealna!". Do zakupu jeszcze skłonił mnie brak opłat za kuriera:) No i zamówiłam. Kilka dni później przyszłam do domu i czekał na mnie ten oto kolos..Przyznam szczerze, że spodziewałam się mniejszej o połowę (sic!) skrzyni;] Zdecydowanie źle sobie to zwizualizowałam ;) No i teraz zamiast stoliczka pod herbatę i książki mam nową ławę do dużego pokoju...;] rozkminiam jak by tu ją "ugryźć". W tym tygodniu zakupię potrzebne materiały i mam nadzieję, że ten wpis zmotywuje mnie do jak najszybszej pracy;)
trzymajcie kciuki;)
Just
A few weeks ago, inspired by blog drommen om en eplehage
I decided to buy a chest.. I had even a special place by my reading armchair for it.. "Such a little chest will be perfect instead of tea-and-book table:)"-I thought having already in my head a vision of a dream chest.. I didn't wait too long and on A. site I found an ideal one. I saw the measurement : "Oh! perfect!"Lack of shipping fee made me glad so I ordered it at last. A few days later I came home and there was this giant waiting for me in the living room.. I openly admit, I expected half as much (sic!) chest;] I definitely wrong visualized it myself ;) So now instead of a little tea-and-book table I have a brand new (and huge) coffe table to the living room...;] I'm wondering how to "bite" it. This week I will buy materials needed to renovation and I hope this post will motivate me to work as fast as I can;)

keep your fingers crossed;)

Just

12 komentarzy:

 1. Znalazłam Cię przypadkiem ale miło tu u Ciebie:)a skrzynia-rewelacja, uwielbiam takie rzeczy, a im bardziej podniszczona tym lepsza:).Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. ojojoj ja to jednak mało rozgarnięta internetowo jestem, ostatnio doszłam do takiego wniosku ;) Dopiero jakiś czas temu odkryłam że za obserwatorem "dotblogg" kryje się także blog o takiej samej nazwie ;)Jeśli chodzi o Twoje rysunki (te "kropkowe") to sposób ich powstawania zafascynował mnie, a całość wygląda, powiedziałabym, ze nawet surrealistycznie ;) Oglądając je aż się chce powtórzyć za pewną piosenką dziecięcą: "(...) w gruncie rzeczy z takich kropek cały świat się składa przecież (...)" ;))))) pozdrawiam i wpisuję się do "podglądaczy" na tym blogu ;)
  p.s. Skrzynia jest boska!!! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lux: z niewielką pomocą na pewno;)
  Ila: fajnie, że się przyjemnie odwiedza;) skrzynia nawet tak mocno zniszczona nie jest ale jednak trzeba doprowadzić ją do porządku..;)
  Haniu: hihi cieszę się, że się udało dotrzeć:) rysunki kropkowe są szalone;) nie raz odnajduję już w tych narysowanych twarzach twarze znajomych mi osób, może rzeczywiście w tej piosence coś jest;)
  zapraszam serdecznie do siebie i dziękuję za miłe słowa:)
  Just

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna skrzynia!
  Ja też mam skrzynię zamiast ławy w pokoju.
  Moja ma wymiary 100/60, wys 40.
  Uwielbiam ją. Ty też swoją polubisz :)
  Ściskam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej Alex!
  fajnie że się podoba, ja ją od razu zaakceptowałam:D tylko nie spodziewałam się takiej ogromniastej;)małe przemeblowanko i znalazło się od razu miejsce;) Skrzynia ma wymiary 64 / 105 / 47 więc jest ciut większa od Twojej;) nie wiem co ja sobie myślałam hehe no cóż, jestem raczej humanistką;)
  uściski!
  Just

  OdpowiedzUsuń
 6. Hi! I have one like this in my place. I've always used as a coffe table...and it has worked so far.
  so...good luck!

  OdpowiedzUsuń
 7. Hey Massi! And the space inside..so many things can be hidden there:D
  thank you!
  take care
  Just

  OdpowiedzUsuń
 8. Good luck, I´m sure it will turn out just perfect!

  Thanks for nice comments on my blog.

  I´m waiting, but patiently - still a few days to the babys ETA :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Thank you Pippi for your nice words;) Well..I can't help commenting your blog, it's just full of ideas and nice pictures and has this spark which is important for me:)
  take care !
  Just

  OdpowiedzUsuń
 10. Love your new chest- big is better.

  OdpowiedzUsuń
 11. Now I know it is:D when I finish it I'll upload some pics;)

  OdpowiedzUsuń