poniedziałek, 11 października 2010

kącik czytaczy :)/ readers' corner:)

Wpadłyśmy z Kavką na pomysł, żeby założyć grupę dyskusyjną, która "jednocześnie by czytała te same książki i omawiała je nad filiżanką dobrej herbaty" "Można by coś takiego zrobić nawet w internecie i spotykać się od czasu do czasu, założyć kącik czytaczy" Każdy, kto ceni sobie czytanie książek jest mile widziany.
Co prawda pomysł jest świeży, jesteśmy w trakcie dopracowywania szczegółów ale jest w nas także sporo zapału. Jesień jest za progiem, roztańczone liście niedługo przykryje śnieg, wieczory będą coraz dłuższe. Co jest przyjemniejszego w chłodny dzień od wygrzewania się w ciepłym świetle i czytania książki? Jesteśmy już cztery*. Kavka, Mała Mi, Paulina i ja. Każde pomysły i sugestie od Was są cenne.  Mała Mi  już wspomniała coś o dyskusyjnym klubie poświęconym filmom. Zapraszam serdecznie wszystkich zainteresowanych :)

Kavka and me conceived the idea of setting a discussion group, which " would read the same books at the same time and would talk them over, drinking good tea". "We could do it on the internet and meet from time to time, we could set a readers' corner". Everyone, who appreciates reading books is welcomed.
To tell the truth, the idea is fresh and needs to be elaborated, but we are eager to do it. Autumn has almost begun, dancing leaves will be soon covered with snow, evenings will be longer. What can be more pleasant on a cold day than warming ourselves in the light and reading a book? There are four* of us. Kavka, Mała Mi, Paulina and me. Every idea and suggestion from you is precious. Mała Mi has already mentioned something about setting similar film discussion group. Everybody interested in joining is welcomed :)

photo from book/daddy
* dziś dołączyły Venea i Hania
* today joined Venea and Hania

19 komentarzy:

 1. cudowny pomysł, oczywiście się na to piszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej Just :)Pomysł bardzo fajny, z tym że u mnie wchodzi w grę czytanie tylko po nocach ;. Ale może taki kącik (wirtualny rzecz jasna) zmotywował by mnie to częstszego odświeżania umysłu, czyli nadrabiania czytelniczych zaległości? A poza tym mogę służyć radą jeśli chodzi o dziecięce książki - w tej kwestii jestem bardziej wybredna niż moje dziecko ;)Czekam na dalszy rozwój sytuacji :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Haniu jak fajnie, że się przyłączyłaś i w ogóle,że się odezwałaś! dawno cię tu nie było :)
  uściski!
  J.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomysł fajny:) Podoba mi się:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Delie cudownie:) będę dawała znać:)
  uściski!
  J.

  OdpowiedzUsuń
 6. :) pomysł z losowaniem wśród podanych przez nas wszystkie książek jest dobry moim zdaniem :) a kto stworzy "miejsce"? ;) coś już wiemy?

  OdpowiedzUsuń
 7. Cześć, ja mam takie propozycje co do lektur:
  "Prowadź swój pług przez kości umarłych" Olgi Tokarczuk, "Lektor" Bernhard Schlink. Bardzo podoba mi się pomysł z filmami. Czekam na jakieś wieści od Ciebie. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. no właśnie dużo nie wiemy i tak sobie myślę, rozkminiam, zabiorę się za "miejsce"w weekend:)
  a jeśli chodzi o spotkania "te od czasu do czasu" to miejscówki można zmieniać- raz krk, raz wawa raz poznań, wrocław.. jest tyle fajnych miejsc:)co myślicie?:)No i można by już zacząć myśleć o tytułach:)
  pozdrawiam
  J.

  OdpowiedzUsuń
 9. super Paula,dzięki za propozycje! tytuł pierwszy interesująco brzmi a co do drugiego- to ta książka na podstawie której był film o tym samym tytule? właśnie miałam go oglądać. Jeśli to ta książka to nie biorę się za oglądanie filmu;)
  pozdrowienia
  J.

  OdpowiedzUsuń
 10. Dziękuję Ci bardzo za miłe słowa ;)

  Tak mi przykro z powodu Twojej babci. Mam nadzieję, że nic jej nie będzie i szybko wróci do zdrowia.

  Jestem pod wrażeniem książkowej akcji i jak widzę negocjacje trwają, ze względu na brak czasu, póki co dostosuję się całkowicie do Waszych pomysłów.

  <3

  OdpowiedzUsuń
 11. Tak, to ta książka, filmu też jeszcze nie widziałam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Veneo dziękuję, właśnie od niej wróciłam, jest niefajnie ale myślę, że będzie dobrze jak wróci do domu.
  Negocjacje trwają i czekamy na dalsze tytuły:)
  Ja proponuję może Shantaram - Gregory David Roberts, nad drugą się nadal zastanawiam.

  Ok Paula, zatem nie oglądam filmu i zaczynam polowanie na książkę;)
  uściski
  J.

  OdpowiedzUsuń
 13. Chyba mi wypadł komentarz ;-( no nic napisz raz jeszcze
  ja pracuję i pracuje a tu się sprawy rozpędzają ;-) bardzo się cieszę. Mam taką propozycję: Rabih Alameddine "Hakawati, mistrz opowieści"
  "Zapisuje na listę" moja propozycję i mam nadzieję że się spodoba. Tymczasem dajcie znać czy mam coś robić - bo ja muszę mieć jasno wyznaczone zadanie! Pozdrawiam Was wszystkich bardzo

  OdpowiedzUsuń
 14. Ojej ja pracuję jak szalona a tu się już kręci. Ale się cieszę!!! Ja też pomyślę sobie nad tytułami ale w sumie to ja się godzę na Wasze propozycje, możemy sobie zrobić listę żeby był zapas ;-) Czy coś mam robić, mnie trzeba dawać jasne zadania! Dziewczyny nie mogę się doczekać. Całuję

  OdpowiedzUsuń
 15. hej Kavko! rzeczywiście coś się pokręciło z komentarzami..
  fajnie,że coś zaproponowałaś! uwielbiam takie grube tomy:D
  właściwie to można by już zacząć kompletowanie i układanie w kolejności książek do przeczytania. Losowanie będzie 20.października-w środę. Do tego czasu proszę o ewentualne jeszcze propozycje:) Rozglądałam się na internecie i powinno być dobrze. Moja druga sugestia to najnowsza książka C.R. Zafon'a "Książę Mgły" strasznie się już na nią cieszę, szkoda tylko, że taka cieniutka objętościowo:(
  a! i za miejsce powoli się zabieram!:)
  uściski!
  J.

  OdpowiedzUsuń
 16. http://talkingaboutwriting.blogspot.com/
  :) have fun:)

  OdpowiedzUsuń
 17. domki nad brzegiem morza mają w sobie coś magicznego. jak przyjemna musi być pobudka i podejście do okna rano, gdy można podziwiać lazur lub błękit wody i fale...

  OdpowiedzUsuń
 18. a w zimie można karmić łabędzie i mewy..:)

  OdpowiedzUsuń